چگونه گوشواره های خود را با مدل موی خود هماهنگ کنیم؟

نویسنده: محبوبه لنگرودی دسته: عمومی تاریخ: 1397-03-23 دیدگاه: 0 بازدید: 594

ست کردن زیورآلات با مدل مو یکی از مهارت هایی است که میتواند باعث جذابیت و عدم جذابیت یک تیپ شود. گوشواره ها زیورآلاتی هستند که توجه اطرافیان را به صورت شما جلب میکنند. اما به یاد داشته باشید که جدای چهره، گوشواره ها گزینه هایی هستند که با مدل و حالت موهای شما نیز در ارتباطند بنابراین برای اینکه مطمعن شوید در دید کلی، تمرکز و نقطه ی عطف نگاه ها دقیقا در جاییست که شما میخواهید، مهم است که ترکیب مناسبی را برای مدل چهره، مدل مو و گوشواره هایتان انتخاب کنید.
خب حالا سوال این است که چطور میتوانیم یک جفت گوشواره ی مناسب برای تیپ و مدل موهایمان انتخاب کنیم؟

ست کردن زیورآلات با مدل مو یکی از مهارت هایی است که میتواند باعث جذابیت و عدم جذابیت یک تیپ شود. گوشواره ها زیورآلاتی هستند که توجه اطرافیان را به صورت شما جلب میکنند. اما به یاد داشته باشید که جدای چهره، گوشواره ها گزینه هایی هستند که با مدل و حالت موهای شما نیز در ارتباطند بنابراین برای اینکه مطمعن شوید در دید کلی، تمرکز و نقطه ی عطف نگاه ها دقیقا در جاییست که شما میخواهید، مهم است که ترکیب مناسبی را برای مدل چهره، مدل مو و گوشواره هایتان انتخاب کنید.
خب حالا سوال این است که چطور میتوانیم یک جفت گوشواره ی مناسب برای تیپ و مدل موهایمان انتخاب کنیم؟
به طور کلی برای انتخاب یک گوشواره ی خوب و مناسب، همان طور که مدل چهره و اندازه ی بلندی گردن شما مهم است، باید بدانید که عوامل دیگری نیز در انتخاب یک گوشواره ی مناسب برای استایل شما دخیل هستند.
در ادامه ی این مقاله ما برای شما به چند نکته برای مطابقت دادن گوشواره ی خود با موهایتان اشاره خواهیم کرد :

موهای پایین ریخته شده
موهای پایین ریخته شده به خودی خود توجه و تمرکز نگاه ها را از گوش و گوشواره ای که انداخته اید، پرت خواهد کرد. ساده ترین انتخاب برای این مدل موها یک جفت گوشواره ی میخی ساده است. اما برای اینکه به این گوشواره های میخی جلوه ی زیباتری بدهید بهتر است از سنگ های قیمتی مانند یک جفت مروارید یا سنگ انیکس که در کنار موهای شما زیبایی خواهد یافت، استفاده نمایید.
اگر گوشتان دارای چند سوراخ است، میتوانید از چند گوشواره ی ریز دیگر در کنار این سنگ ها استفاده کنید. تصور کنید مجموعه ای را از سنگ های قیمتی ظریف و فلزهایی به رنگ طلا، نقره و یا استیل میتواند چه ترکیب جالبی را در کنار موهای باز شما ایجاد نماید.
این مطالب به این معنا نیست که شما حتما باید از گوشواره های میخی استفاده کنید. به یاد داشته باشید که گوشواره های آویز و منگوله دار پر زرق و برق نیز همیشه بدون در نظر گرفتن مدل موهای شما، انتخاب زیبایی هستند.

موهای بافته شده در پشت سر یا CHIGNON
مدل موی CHIGNON در واقع همان بافت یا گیس پشت سر است که در این مدل، موها به پشت گردن هدایت شده و بافته میشود. این مدل مو بسیار پر طرفدار میباشد و بهترین مدل گوشواره برای این نوع از مدل مو، گوشواره ی آویز بلند است.
طول و خط ممتد موجود در گوشواره ی آویز، گردن و خط شانه ی شما را برجسته تر خواهد کرد. بنابراین اگر موهای شما پشت گردنتان قرار گرفته و از صورتتان دور است شما میتوانید با انتخاب یک گوشواره ی آویز درخشان، یک استایل منحصر به فرد و جذاب ایجاد نمایید.
موهای کوتاه
هنگامی که موهای شما کوتاه باشد بدیهی است که گوش هایتان همیشه در معرض دید خواهد بود. ما برای مدل موهای کوتاه شما گوشواره های چسبان یا دو تکه را پیشنهاد میکنیم که در امتداد عرض گوشهایتان ظاهر میشوند و حالت پر و ضخیمی دارند ( به این نوع گوشواره ها cuff میگوبند). به یاد داشته باشید که شکل گوشواره های cuff بسیار مهمتر از الگو و یا ترکیب رنگ استفاده شده در آنها میباشد. گوشواره ی cuff با یک رنگ ثابت، بهترین انتخاب برای موهای کوتاه میباشد چرا که تک رنگ بودن آن مانع از شلوغ نشان دادن استایل شما خواهد شد. بهترین گزینه برای گوشواره های cuff، کریستال و الماس است.

موهای بالازده
وقتی شما موهایتان را به سمت بالا میکشید یک فضای خالی زیادی از گوش شما تا شانه هایتان وجود دارد. در این مدل مو گوش های شما کاملا مشخص است. بنابراین برای جلوه دادن هر چه بیشتر به گوشهایتان، میتوانید یک جفت گوشواره ی کلاسیک زیبا را به رخ بکشید.
برای این مدل موها گوشواره هایی انتخاب کنید که از هر زاویه بدرخشند و زیبایی اش نمایان باشد. یادتان نرود که گوشواره های آویز باریک، بهترین انتخاب برای مدل موهای بالازده هستند.
حواستان باشد که حلقه ها یک گزینه ی جذاب دیگر برای این مدل موها هستند. چرا که نمای گوشواره ی حلقه ای بزرگ از پشت و جلو یکی است. گاهی اوقات به دلیل بدی سوراخ گوش، حلقه ها به بدترین حالت ممکن در گوش شما میمانند بنابراین قبل از هر چیزی مطمعن شوید که حلقه های بزرگ در گوشتان صاف و درست قرار میگیرد.

دم اسبی
دو راه برای ایجاد هماهنگی بین گوشواره و موهای دم اسبی شما وجود دارد که هر دوی آن ها بستگی به این دارد که اندازه موهای دم اسبی شما چقد باشد.
اگر موهای دم اسبی شما بلند است، آسانترین راه برای انتخاب یک گوشواره، گوشواره های سایز بزرگ هستند. گوشواره های حلقه ای بزرگ یا گوشواره های cuff هم میتوانند جذابیت خاص و زیبایی به مدل موهای شما بدهند، بدون اینکه حواس ها از صورت شما پرت شود.
دم اسبی کوتاه در زمینه ی انتخاب گوشواره زیاد پر دغدغه نخواهد بود. چرا که با یک گوشواره ی براق چسبان زیبایی این دم اسبیها نمایان خواهد شد. همینطور برای این مدل مو شما میتوانید یک جفت گوشواره ی چسبان بزرگ و یا گوشواره ی چندتایی انتخاب نمایید.

موهای بلند تا سرشانه
زمانی که بلندی موی شما تا روی شانه هاییتان میرسد، طبیعتا یک خط راهنما برای شما تا شانه هایتان ایجاد میشود. این میتواند یک نقطه ی مرجع عالی برای تعیین طول و اندازه ی گوشواره تان باشد. شما میتوانید هر گوشواره ای انتخاب کنید اما مطمعن شوید که طول گوشواره از خط شانه هایتان عبور نخواهد کرد. حواستان باشد که گوشواره های باریک و بلند بین موهایتان گم میشود بنابراین گوشواره هایی را انتخاب کنید که فضای ایجاد شده ما بین چهره و گوشتان را پر میکند.

موهای فرفری
یک مسأله ی آزاردهنده درباره ی موهای فر این است که اغلب، موها بین گوشواره هایتان گیر خواهد کرد و به همین دلیل است که هیچ کس دوست ندارد آن ها را داشته باشد. به علاوه موهای شما بسیار شلوغ و پر جنب و جوش است که همین موضوع انتخاب یک گوشواره ی مناسب برای موهای فرفری را به یک چالش تبدیل میکند.
اگر شما با یک جفت گوشواره ی چسبان ساده راحت هستید مطمعن باشید که این نوع گوشواره برای شما همیشه زیبا و بی نقص است، چرا که بعید به نظر میرسد که موهای فر بتوانند در این گوشواره ها پیچ بخورند. با این حال اگر شما به دنبال گوشواره ای با نمای بیشتر هستید باید بگوییم که گوشواره های حلقه ای بهترین گزینه ها هستند چرا که حالت منحنی این گوشواره ها در ترکیب با مدل موهایتان زیبا خواهد شد و اگر هم موهای شما کمی در این گوشواره ها حلقه شوند بسیار آسانتر از گیر کردن موهایتان در گوشواره های لوستری خواهد بود. در انتخاب رنگ و اندازه ی گوشواره های حلقه ای شما هیچ محدودیتی نخواهید داشت، پس در نهایت طیف گوشواره های حلقه ای با انواع بافت بهترین انتخاب برای فرفری هاست.

موهای یک طرفه
هنوز هم موهای جمع شده در یک طرف صورت و گردن ساده و شیک است. یادتان نرود که بهترین گزینه برای این نوع مدل ها گوشواره های آویز کلاسیک میباشد. این گوشواره ها ساده، ظریف و زنانه هستند و شما میتوانید از آن ها در هر رنگی برای مدل لباس خود و یا حتی رنگ چشمان خود استفاده کنید.
حواستان باشد که در این مدل مو از پوشیدن گوشواره های آویز خیلی بلند اجتناب کنید. چرا که موهای ریخته شده در یک سمت و گوشواره ی بلند در سمت دیگر باعث کشیده نشان دادن بیش از اندازه ی چهره ی شما خواهد بود.
 
نصف بالا، نصف پایین
موهای بسته شده در بالا و پایین، یک مدل موی زیباست که با موهای بلند شدنی است. این مدل مو در هر صورت تمرکز بیننده را روی چهره ی شما نگه میدارد. اما یادتان نرود که شما هنوز بخشی از موهایتان آزاد و باز است. برای این مدل موها هیچ چیز بهتر از یک جفت گوشواره ی چسبان نیست. در حین انتخاب این مدل گوشواره ها حواستان باشد که آن ها ظریف و ساده باشند. مثلا یک جفت ستاره های الماس یا یک جفت گوشواره ی سنگ قیمتی ظریف میتواند برای این مدل مو غوغایی برپا کند. یادتان باشد که از گوشواره های سایز بزرگ و رنگی، حتی الامکان خودداری نمایید.

منبع : هورسین

دیدگاه خود را بنویسید

بالا