انتخاب گردنبند مناسب برای انواع یقه ها

نویسنده: محبوبه لنگرودی دسته: عمومی تاریخ: 1397-03-13 دیدگاه: 0 بازدید: 677

لباس پوشیدن و انتخاب زیورآلات برای لباس های مورد نظر همیشه جزو لذت بخش ترین کارها بوده که روزانه تمامی خانم ها و آقایان در حال انجام این کار هستند.
گوشواره، گردنبند، انگشتر و دستبند و ... همه ی این زیورآلات با سبک خاصی از یقه، آستین  و ... ست خواهند شد. در این مطلب به شما توضیح خواهیم داد که برای انتخاب گردنبند مناسب یقه های مختلف از چه ترفندهایی استفاده نمایید.

لباس پوشیدن و انتخاب زیورآلات برای لباس های مورد نظر همیشه جزو لذت بخش ترین کارها بوده که روزانه تمامی خانم ها و آقایان در حال انجام این کار هستند.
گوشواره، گردنبند، انگشتر و دستبند و ... همه ی این زیورآلات با سبک خاصی از یقه، آستین  و ... ست خواهند شد. در این مطلب به شما توضیح خواهیم داد که برای انتخاب گردنبند مناسب یقه های مختلف از چه ترفندهایی استفاده نمایید :
یقه ی گرد : یقه ی گرد یکی از رایج ترین یقه ها برای لباس های روزانه، مجلسی و اداری میباشد. توجه کنید که برای انتخاب یک گردنبند مناسب این مدل یقه ها تنها کافیست که شما یک گردنبند بدون آویز انتخاب کنید تا شکل دایره ای یقه را به خود بگیرد. در نهایت اگر لباس شما دارای یقه ی گرد بازی است یک گردنبند کوتاهتر و اگر یقه ی لباس شما گرد بسته است یگ گردنبند بلندتر نسبت به خط یقه انتخاب نمایید.

یقه هفت : یقه های هفت معمولا دارای یک امتداد خاصی در قسمت گردن هستند که بهتر است برای این نوع یقه ها از گردنبندهایی که دارای آویز هستند استفاده کنیم تا فرم و شکل یقه را به بهترین شکل به خود بگیرند. بهتر است انتهای گردنبند انتخابی از خط یقه بالاتر بماند تا ظاهری زیباتر را ارائه دهد.

یقه قایقی و یقه اسکی : این نوع یقه ها یقه های رایجی نیستند و همیشه انتخاب افرادی با سلیقه ی خاص بوده و هستند. بهترین گردنبند برای جلوه دادن به این مدل یقه ها انتخاب گردنبندهای بلند با آویز ظریف یا درشت میباشد.

یقه دراپه : معمولا این یقه ها بسیار شلوغ بوده  و در مجالس خاص و با سلایق خاص از این نوع یقه ها استفاده میشود. از آنجایی که این یقه ها به اندازه ی کافی شلوغ و مدلدار هستند به هیچ وجه استفاده از گردنبند برای این مدل یقه ها پیشنهاد نمیشوند، در عوض استفاده از یک گوشواره ی زیبا در انتهای این مدل یقه ها جلوه ی خاصی به استایل شما خواهد داد.

دکلته : لباس های دکلته معمولا طوری هستند که بخش زیادی از سرشانه و گردن در این مدل خالیست. پیشنهاد میشود که برای جلوه بخشیدن به این نوع لباس ها از گردنبندهایی استفاده شود که نزدیک و چشبیده به گردن هستند که این گردنبند با توجه به سلیقه میتواند پر و یا بسیار باریک باشد.

یقه ی مربع : یقه های مربع جزو یقه های کم طرفدار و محدود به شمار می آیند. معمولا استفاده از گردنبندهای پهن و زاویه دار جوری که فرم یقه نمایان گردد سبب جلوه دادن به این نوع یقه ها خواهد شد.

یقه ی مردانه : یقه های مردانه معمولا جزو یقه های شلوغ و در عین حال ساده به شمار می آیند. انداختن یک گردنبند ظریف کوتاه برای این مدل یقه در گردن های بلند میتواند بسیار زیبا باشد. اما اگر شما گردن کوتاهی دارید پیشنهاد میشود که از یک زنجیر با آویز بلندتر استفاده کنید که نهایتا تا بازی یقه نمایان گردد.

منبع : هورسین

دیدگاه خود را بنویسید

بالا